Zaostřeno na budoucnost!

Milé sestry a bratři, i spřátelené duše, kterým záleží na budoucnosti krnovského evangelického sboru!
Odpusťte mi zdlouhavé oslovení, ale je míněno vážně. Následující pozvání je určeno všem, kdo sami sebe zahrnují do těchto kategorií. Nezáleží, jste-li členy sboru nebo jen příznivci, jestli se pravidelně účastníte akcí na straně organizátorské nebo přicházíte příležitostně nasát kostelní atmosféru. Nemusíte být členy staršovstva ani zaměstnanci církve. Pokud máte chuť podělit se o svůj pohled na službu evangelické církve v Krnově a okolí, pokud máte chuť s ostatními dát tvar tomu, jak bude vypadat evangelické svědectví o Pánu Ježíši v našich končinách v příštích letech, udělejte si prosím čas.
„Zaostřeno na budoucnost“ je série tří rozhovorů o našem sboru. Pokaždé v neděli odpoledne od 16.00 na faře.
Při tom prvním, 2.10. (samozřejmě 2022), chceme připomenout věci, které byly a které se stále odrážejí v současnosti. Zamyslet se nad tím, co bylo dobré, co je třeba udržet a co by zasloužilo znovuobnovit, ale i nad tím, co bylo (a možná stále je?) bolestivé, co je třeba uzdravit, možná i vyznat a odpustit.
Druhý rozhovor, 23.10., chce zmapovat naši současnost: co děláme a co umíme i to, co opomíjíme a co se nám nedaří. Potřebujeme identifikovat, co je nosné a co je třeba pilně pěstovat, ale taky pojmenovat problémy, chyby a otazníky, co nás netěší a co nám vadí. Rozhodně se nebojíme ani názorových rozdílností, naopak uvítáme jiný názor, který člověku i společenství může pomoci posunout se kupředu.
Poslední z rozhovorů, 6.11. je nejdůležitější: s poučením z minulosti a v návaznosti na přítomnost budeme přemýšlet nad budoucností. Nad realitou, která nám vymezuje hřiště, ale hlavně nad vizemi, které chceme naplňovat. Budeme hovořit o obecném směřování sboru a církve, ale hlavně chceme dojít ke konkrétním věcem, které můžeme uskutečnit v nejbližších letech. Vítán je každý podnět; a ještě více je vítán každý, kdo bude mít chuť se na realizaci těchto nápadů podílet.
Možná budeme chtít změnit průběh bohoslužby, možná rozjet novou práci s dětmi, možná nás napadne nějaká myšlenka evangelizační, nebo vidíme nedostatek sociální práce, nebo…
Možností je množství nepřeberné, sami si doplňte, co tady schází. A hlavně přijďte. Nemějte obavy, že nebude každý mít možnost říct své – část rozhovorů bude probíhat v menších skupinkách, aby dostal prostor opravdu každý, kdo má co říct. Samozřejmě je ideální, když se budete moci zúčastnit všech tří setkání, ale není to podmínkou. Je nám jasné, že každý z nás je zaneprázdněn množstvím různých povinností a budeme rádi, když si uděláte čas aspoň na jedno z těchto nedělních odpolední.
Těšíme se na shledanou.

Napsat komentář

Jméno *
Email *